- EKOSAN servis
- Služby
- Deratizace
Deratizace
Hubení a preventivní ochrana před hlodavci
Pokud máte problémy s hlodavci, kontaktujte naší společnosti. Nabízíme odborné a především účinné hubení hlodavců a následnou preventivní ochranu. Mezi nejčastěji hubené hlodavce patří především myši, krysy a potkani.

Co je deratizace?
Deratizace je proces odborné likvidace hlodavců. Jedná se zejména o hubení krys, myší, potkanů či hrabošů za použití různých technik a prostředků. Deratizace se provádí především v obytných prostorech, méně často však i mimo ně.
Hlodavci (lat. Rodentia) jsou nejvíce vyskytujícím se řádem z celého stromu savců. Často se jedná pouze o menší živočichy s charakteristickým rysem, který je zejména tvar a uspořádání zubů. Jejich přední řezáky jsou přeměněny v hlodáky a špičáky zcela chybí.
Pro tyto úkony disponujeme moderní aplikační technikou, která umožňuje dosažení vysoké efektivity zákroků. Deratizaci provádíme v nejen v lokalitách Praha a Brno, ale po celé České republice.
Naše společnost provádí nabízí DERATIZACI nejrozšířenějších hlodavců:
Potřebujete se zbavit nežádoucích hlodavců?
Pro objednání deratizace volejte na tel. +420 777 165 121.
Proč se deratizace provádí?
Deratizace se provádí především za účelem ochrany lidského zdraví a zabránění ekonomickým škodám. Pravidelné provádění deratizace zabraňuje vzniku a šíření infekčních nemocí lidí. Součástí je i zajištění objektů proti vnikání hlodavců, znemožnění jejich zahnízdění, odstranění zdrojů potravy.
Celoplošná deratizace
- provádí se na větším území (obec, ucelená část obce, velké areály). Nejvhodnější je vždy jaro a podzim. Pravidelným hubením hlodavců se šetří náklady na deratizační práce, obvykle zajišťujeme spolupráci místního správce kanalizační sítě.
Jednorázová ohnisková deratizace
- hubení hlodavců se provádí v místech akutního výskytu hlodavců (domácnosti, jednotlivé provozovny, sezónní vlivy). Během několika dní se účinek projeví, ale nenahradí pravidelné ošetřování objektu.
Pravidelná ohnisková deratizace
- pravidelné ošetřování ucelených částí objektů dvakrát ročně v cyklu jaro - podzim, u potravinářských zařízení se doporučuje čtyřikrát do roka s kontrolou odběru nástrah, to vše za účelem minimalizace výskytu hlodavců.
Naše doporučení - četnost:
V ostatních provozech postačuje ošetření dvakrát ročně, do papírových jedových staniček.
Jak při deratizaci postupovat?
Ochranná deratizace zahrnuje:
- vyžádání podkladů od zákazníka (plán objektu), vstupní prohlídka, zjištění výskytu hlodavců, upozornění objednatele na eventuální závady a prokonzultování možností jejich odstranění, základní položení - rozmístění rodenticidních nástrah s ohledem na venkovní prostory
- za 3 až 6 týdnů kontrola požeru, sběr a likvidace nalezených znehodnocených nástrah, sběr nalezených uhynulých hlodavců, doložení nástrah.
- následné položení nových nástrah, sběr a likvidace nalezených znehodnocených nástrah, sběr nalezených uhynulých hlodavců
- v případě akutních případů s nenadálým výskytem hlodavců nebo uhynulých hlodavců se zhotovitel zavazuje provést opatření vedoucí k nápravě do 24 hodin od nahlášení objednatelem na své náklady. O každém zásahu se sepíše protokol.
Blog

Jak se pozná kousnutí od štěnice
Diagnostikovat kousnutí štěnice je poměrně zdlouhavá a nejednoznačná záležitost. Jinak situaci vyhodnotíte v letním období, kdy je poměrně značný výskyt i jiného bodavého a sajícího hmyzu (komáří, ovádi apod.) a jinak budete posuzovat situaci v zimním období, kdy se prakticky létající hmyz nevyskytuje.
po celé ČR
v oboru